Akü Hurdası Alımı

Akü içerdiği maddeler sebebiyle çalışma ömrünü tamamladıktan sonra mutlaka geri dönüşüm için gönderilmeli veya imha edilmesi için yetkili firmalara teslim edilmelidir.

Özellikle sızdırmazlık sağlanması için kullanılan Polipropilen PVC ve plakalar expended metal’den üretilmiştir. Bu maddeler doğada yüz yıllar boyunca kalabilir ve bulunduğu çevreyi olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu sebeplerden dolayı hurdaya ayrılan akülerin içlerinin tamamen boşaltılıp kalen metaryallerin geri dönüşümüne gönderilmesi gerekmektedir. Geri dönüşüm tesisimizde bu işlemleri son sistem makinalar ve konusunda uzman personellerimiz tarafından bakanlık izin belgesiyle büyük bir dikkat ve özenle yapılmaktadır.

Akülerin, Otomotiv, Enerji sektörlerinde kullanılması sebebiyle yüksek tonajlarda hurdası çıkmaktadır. Çıkan Hurda Akülerin geri kazanımı için Geri Dönüşüm firmaları devreye girmekte, hem sizlere, hemde ülke ekonomisine geri kazanım yaparak katma değer sağlanmaktadır. Hurda Aküler piyasanın üzerinde nakit olarak alım yapmaktayız.